Josef Odehnal

Do společnosti Vegacom a.s. jsem nastoupil před šesti lety. Nastoupil jsem čerstvě po dokončení střední školy skoro bez jakékoliv praxe na pozici technika telekomunikačních systémů. Po zaučení jsem se stal členem týmu, který zajišťoval zřizování i servis fixních telefonních přípojek, ISDN přípojek, internetového připojení přes ADSL a VDSL, O2TV.

Po několika letech u firmy mi bylo nabídnuto přejít v rámci firmy pod jinou divizi, kde jsem měl posílit řady týmu zajišťujícího výstavbu technologií pro mobilní operátory. Ze začátku jsem měl z práce na nových technologiích trochu obavy. Noví kolegové mě, ale mezi sebe vřele přijali a poskytli mi veškerou odbornou a praktickou podporu.

Nyní pracuji na pozici vedoucího stavby. Pracuji na zakázkách po celé České republice a dostanu se tak při své práci na zajímavá místa. Aktuálně pracuji na zakázkách výstavby technologie Internetu věcí pro dálkový sběr dat (Sigfox), výstavby a upgrady zákaznického mikrovlnného řešení Profinet, výstavba zákaznického řešení Repeateru. Práce je velmi zajímavá a rozmanitá. Každá instalace je jiná a šitá na míru zákazníka a je u ní třeba přemýšlet. Také proto se má práce stala mým koníčkem.